Акрилові ковальські фарби по металу німецької компанії W+S GmbH Lackchemie und Aerosol-Technik
 
Больше чем просто краски

Більш ніж просто фарби

Металеві фарби несуть подвійне навантаження: захищають метал від всюдисущої корозії і надають виробам готовий вигляд.

Промислова промисловість розвивається все більше і більше, а слідом за нею вдосконалюються технології лакофарбових покриттів. Сто років тому нанесення фарби на метал вважалося небезпечним для здоров'я (через високий вміст хімічних речовин) і вимагало спеціальних знань і спеціальної майстерності. Сучасні лаки прості у використанні, різноманітні за колірною палітрою і нешкідливі для людини і навколишнього середовища. Правда, з'явилася нова проблема: ситуація з вибором тієї чи іншої фарби може збити з пантелику навіть самого витонченого покупця. Тому краще підійти до полиць з фарбами з розумінням специфіки їх використання.
 
В принципі, всі фарби можна розділити на дві великі групи - для «простих смертних» і для професіоналів.
 
Звичайна людина часто не замислюється про фарбу, визначальним фактором у виборі марки є ціна. Я хочу, щоб це було "дешево і сердито". І нічого, що паркан або стіни у ванній кімнаті доведеться фарбувати щороку, попередньо знімаючи іржу. Популярними в побуті користуються звичайні водно-дисперсійні фарби, які розбавляють водою. Їх легко застосовувати (можна використовувати звичайну щітку) і економно. Але найголовнішою їх перевагою є практично повна відсутність запаху через те, що в складі немає органічних розчинників.
Набагато цікавіше так звані ковальські фарби. Вони незамінні в художньому оформленні виробів і можуть втілити в реальність найсміливіші фантазії замовника: наприклад, на поверхні сталі можна імітувати золоте або чавунне лиття. Вважається, що метал, на відміну від дерева, є «чужим» матеріалом для людини. Однак строгі і елегантні металеві вироби можуть створити унікальну ауру в будинку. За допомогою фарби метал можна зістарити, підкреслювати плавні вигини або, навпаки, ламати лінії.
На думку фахівців, на сьогоднішній день можна відзначити кілька найбільш якісних видів фарби. Вони, правда, дорогі, але служать довго (не менше п'яти років) і повністю відповідають як професійним, так і естетичним вимогам.
 
На даний момент WS-Plast® фарби  Weigel & Schmidt GmbH (Німеччина) користуються великою «повагою» серед ковалів. Ця лінія лакофарбових покриттів з відмінними антикорозійними властивостями забезпечує тривалий термін служби металевих виробів. Фарби мають хорошу адгезію до поверхні, характеризуються швидким висиханням і стійкістю до несприятливого впливу атмосфери і світла.
 
Виробники стверджують, що за допомогою ковальської фарби WS-Plast® кожен «відчуває себе справжнім дизайнером».  Вслухайтесь в назви кольорів: «смарагдово-зелений», «графіт з червоним відтінком», «старий білий». Всі вони свідчать про нескінченну різноманітність і надихають на створення чогось нового і незвичайного. У розпорядженні замовника є два каталоги: один стандартний, з безліччю кольорів, другий представляє асортимент фарб з ефектом графіту, таємничого мінералу, який має воістину величезну палітру відтінків - від темно-сірого або майже чорного до зеленого або червонуватого кольору.
 
Також інтерес представляє  WS-Patina з «особливим ефектом» патини. Патина - зеленувато-коричневе покриття, утворене на виробах з міді або бронзи в результаті окислення. За допомогою WS-Patina можна підкреслити хитромудрий кований малюнок, благородний блиск міді, бронзи, срібла, доторкнутих часом. Метал відразу ж придбає вишуканий вигляд, і обійдеться дешевше, ніж фактична позолота або посріблення. WS-Plast® - рідка фарба, її легко наносити щіткою, валиком, можна використовувати спеціальне обладнання.
 
Друга група фарб з серії для професіоналів - порошкові фарби - вимагає технологічних умов, їх наносять тільки в спеціальних невеликих камерах. За статистикою, в світі близько 15% всієї продукції фарбується порошковою фарбою, їх кількість постійно збільшується. Даний вид покриття активно підкорює ринок в першу чергу завдяки своїй економічності (ступінь використання фарби становить 95-98%, при цьому втрата рідкої фарби може становити до 40%), міцності і довговічності (стійкість до хімічних розчинів і несприятливого впливу атмосфери), екологічності (значно знижує ризик для здоров'я обслуговуючого персоналу). Однак такі фарби мають певні недоліки.
 
Наприклад, при установці фарбованого і висушеного металевого виробу можна випадково пошкодити покриття. В цьому випадку ви не зможете швидко підфарбувати «уражене» місце. Вам доведеться повернути розділ до камери і знову перефарбувати. У цьому і полягає принципова відмінність порошкових фарб і рідких.
 
Ще одна тонкість, яку потрібно знати, - це відносно невеликі розміри камер для фарбування. Виріб з великими секціями може не поміститися там повністю. І тоді доведеться розрізати громіздку металеву конструкцію на кілька менших деталей.
Третя група фарб на металі - Хаммерайт - позиціонує себе як покриття, яке "не вимагає підготовкии поверхні і грунту" і наноситься безпосередньо на місця, з'їдені корозією. Це не зовсім так. Перед використанням «Хаммерейта»  необхідно видалити іржу і стару фарбу, інакше на металі утворюються бульбашки повітря. В основному фарба Hammereit наноситься на чавунні і сталеві поверхні, але її також можна використовувати для кольорового металу. Це молоткова фарба, яка має один тон, але на поверхні дає ефект нерівності, алюмінієві пластівці в складі фарби створюють «візерунковий» малюнок на металі.
 
У будь-якому випадку, вибір за вами, але не забувайте, що правильно підібрана фарба може продовжити «життя» вашого виробу на довгі роки.
 
Анна Петрова