Акрилові ковальські фарби по металу німецької компанії W+S GmbH Lackchemie und Aerosol-Technik
 
Металл в цвете

Метал в кольорі

Фарби німецької компанії W+S GmbH Lackchemie und Aerosol-Technik, розроблені спеціально для фарбування металевих поверхонь.

Покриття, отримане компанією в результаті постійних лабораторних пошуків, має відмінну адгезію (зчеплення) до сталевих і оцинкованих поверхонь, алюмінію, міді, латуні, свинцю і, крім того, до твердих полімерів. WS-Plast® фарби виготовляються на основі акрилових в'яжучих покриттів, які дозволяють отримувати світло-, атмосферні та водонепроникні покриття, термін служби яких може досягати 6 - 8 років і більше.  Займаючись масовим виробництвом декоративних виробів і металоконструкцій, ковальські цехи вже оцінили переваги спеціальних фарб, грунтів і унікальних фарб зі спецефектами (так звана штучна патина), які випускаються компанією W + S.
 
Компанія пропонує найширший вибір кольорів фарби. За бажанням замовника фабрика швидко і якісно виготовить різноманітні колірні відтінки, використовуючи не тільки стандартний каталог RAL, але і насичену кольорову карту фарб власного дизайну - зокрема, фарби, які дозволяють створювати покриття з різними текстурами. Відмінна адгезія фарби і така властивість, як тіксотропія (властивість матеріалу зберігати спочатку задану форму) не дозволяють їй стікати навіть при фарбуванні вертикальних поверхонь, утворювати смуги і краплі, дозволяючи навіть недосвідченому користувачеві працювати з цим матеріалом. Завдяки використанню виключно якісних добавок, фарби WS-Plast відносяться до екологічно чистих покриттів, саме тому вони так широко використовуються, наприклад, для фарбування меблів, всіляких металевих предметів інтер'єру.
 
Ми звернулися до керівника науково-дослідної лабораторії W+S Вернера Екхардта - автора формули фарб для металу - з проханням відповісти на часті питання споживачів про використання продукції компанії.
WS-Plast®  - це рідкий однокомпонентний (готовий до використання) акриловий матеріал, який можна наносити безпосередньо, тобто без використання спеціального ґрунтовки, на сталеву, нову і стару оцинковану поверхню, а також анодовану алюмінієву поверхню, нержавіючу сталь, інші метали і жорсткі ПВХ матеріали (використовуються, наприклад, для виробництва водостічних труб і жолобів).  Перед нанесенням будь-якої фарби поверхню слід очистити і знежирити. Хороша адгезія до таких поверхонь означає здатність наносити фарбу без попереднього шліфування, обробки кислотами, зволожуючими засобами або подібних операцій. Однак якщо спочатку очистити поверхню шліфувальним папером, а потім змити розчинником, то зчеплення фарби з основою збільшиться.
 
Чи можна застосовувати WS-Plast® до старих пофарбованих поверхонь?
Необхідно зняти фарбу, яка погано тримається і перевірити стару і нову фарбу на сумісність - зробити тестову фарбу на площі близько 10 -15 см2. Якщо фарба добре висохне і на поверхні немає видимих дефектів, то існуюче старе покриття можна пофарбувати.
 
Наскільки чистою повинна бути поверхня перед нанесенням фарби?
Як і при нанесенні будь-якої фарби, поверхню необхідно очищати, так як це критично визначає хорошу адгезію і тривалу довговічність всієї системи покриття.
 
Якими способами можна наносити фарбу?
 WS-Plast® фарби  характеризуються отриманням покриття з великою товщиною при нанесенні в один шар. Тому при нанесенні фарби пензлем краще використовувати круглу щітку з твердою щетиною для більш рівномірного розподілу фарби. Не потрібно хвилюватись, якщо у вологому стані на поверхні видно лінії від фарби – вони зникнуть при висиханні фарби і утвориться гладка поверхня. Щітки із занадто м'якою поверхнею не дуже добре відходять для нанесення. Добре підходить для нанесення лакофарбових валики з перлона (оксамитовий, так званий «під каракуль» або «з начісом»). Можна використовувати ролики з коротким оксамитом і ролики з синьою (мідноаміачною) або золотою ниткою. WS-plast® фарба  також може бути нанесена всіма відомими методами розпилення (повітряно-крапельним, безповітряним, комбінованим, електростатичним).
 
Які вимоги до нанесення фарби WS-Plast®  з використанням електростатичного обладнання?
WS-Plast® фарби ідеально підходять для нанесення з використанням електростатичного обладнання. Електростатичне розпилення забезпечує високу якість покриття, дозволяє значно заощадити дорогі матеріали (коефіцієнт передачі фарби на виріб - 98%), а також дозволяє наносити на складні та ажурні конструкції (сітки, сітки, сітки, вироби з  дроти, кульки і т.д.). Одним з кращих варіантів є, зокрема, використання електростатичного лакофарбового пістолету Ransburg No2 виробництва концерну ITW (Illinois Tool Work Inc. ). Оптимальну в'язкість фарби для нанесення електростатичним обладнанням можна отримати, розбавивши її на 15 -35%.
 
Як довго можна зберігати фарбу WS-Plast®?
WS-Plast® фарба  може зберігатися як в закритій, так і в початій упаковці практично без обмежень, адже при підсиханні в банці не утворюється плівка.  WS-Plast® має властивість оборотності: при додаванні розчинника загущена фарба щоразу розбавляється.
 
Яке споживання фарби WS-Plast®?
Витрата фарби WS-Plast®, як і багатьох фарб, може становити в середньому 125 грамів на 1 м2 при товщині шару 40 мкм. При цьому  фарба WS-Plast®  дозволяє отримати надійне покриття товщиною 80 мкм за один робочий прохід.
 
Чи можна змішувати різні кольори фарби WS-Plast®?
Всі кольори і відтінки WS-Plast® фарб  можна змішувати в будь-якому співвідношенні між собою без обмежень.
 
Чи можна створювати відтінки за допомогою кольорових паст?
З досвіду роботи з різними тональними пастами слід відповісти на це питання негативно. При використанні тонових паст втрачається адгезія до поверхні і покриття втрачає свою ультрафіолетову стійкість (тобто кольорові тони зникають на сонці).
 
Як правильно упакувати вироби, пофарбовані фарбою WS-Plast®?
При транспортуванні деталей, виробів, конструкцій необхідно захистити пофарбовані поверхні від можливих подряпин.